Informacje o firmie

Francuska firma Guilbert Express powstaje w pierwszych latach XX wieku. Jest rok 1905, w Paryżu panuje jeszcze duch Belle Époque.
 
Oczy świata zwrócone są na wojnę japońsko-rosyjską, która po krwawych bitwach zakończy się porażką Rosji.
 
We Francji prezydentem jest nadal Emile Loubet. Rozdział państwa od kościoła stanowi ciągle przedmiot gorących sporów i dyskusji, zarówno w kręgach "dreyfusistów" jak i "antydreyfusistów". Historia idzie do przodu...

W tym czasie Polski od ponad stu lat nie ma już na mapie Europy. Kolejne z rzędu powstanie przeciwko carskiej Rosji, które wybucha w 1905 r., zostaje krwawo stłumione i dopiero rok 1918 przyniesie krajowi niepodległość. Henryk Sienkiewicz otrzymuje pod koniec 1905 r. literacką nagrodę Nobla za historyczną powieść Quo Vadis?
 
Minął wiek, i małe przedsiębiorstwo rodzinne założone przez Leona Guilbert jest dziś dynamiczną firmą, która sprzedaje swoje produkty na wszystkich kontynentach, opierając się na sprawnej i rozległej sieci dystrybucyjnej we Francji i za granicą.

Wyspecjalizowana w produkcji lutownic i palników, niezbędnych do prac wykończeniowych w budownictwie, firma proponuje szeroką gamę wyrobów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak i dla zwykłych majsterkowiczów.
 
Wszystkie działy przedsiębiorstwa są zgrupowane w miejscowości Fontenay-sous-Bois pod Paryżem, tworząc prawdziwy ośrodek newralgiczny firmy. Złożony z ponad stu pracowników zespół wspólnie pracuje nad rozwojem marki.
 
Przedsiębiorstwem zarządza dziś trzecie już z rzędu pokolenie rodziny Guilbert, zapisując kolejne strony tej niecodziennej historii sukcesu.

Kanał RSS | Informacje prawne | Warunki użytkowania | Kontakt | Mapa strony | Copyright © 2019 Guilbert Express. Wszelkie prawa zastrzeżone. |